- matura wos

Matura z wiedzy o społeczeństwie – rozszerzenie

Wiedza o społeczeństwie jako przedmiot matura wos

Od roku szkolnego 2001/2002 wiedza o społeczeństwie jest przedmiotem obowiązkowym na egzaminie dojrzałości. W tym czasie uczniowie mają możliwość wyboru między podstawowym a rozszerzonym programem nauczania tego przedmiotu. Wiedza o społeczeństwie jest przedmiotem ścisłym, który kształci umiejętności poznawcze i analizujące oraz umożliwia zdobycie wiadomości dotyczących funkcjonowania i struktur polskiego społeczeństwa. Uczniowie mają możliwość wyboru między podstawowym a rozszerzonym programem nauczania tego przedmiotu. Wiedza o społeczeństwie jest przedmiotem ścisłym, który kształci umiejętności poznawcze i analizujące oraz umożliwia zdobycie wiadomości dotyczących funkcjonowania i struktur polskiego społeczeństwa.

Rozszerzenie: co warto wiedzieć?

Matura z wiedzy o społeczeństwie to egzamin, który można zdawać na poziomie rozszerzonym. Warto wiedzieć, że aby zdać egzamin na poziomie rozszerzonym, należy uzyskać co najmniej 50% punktów. Aby uzyskać taki wynik, warto przygotować się do egzaminu i zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi materiałami.

Matura z wiedzy o społeczeństwie to egzamin, który można zdawać na poziomie rozszerzonym. Warto wiedzieć, że aby zdać egzamin na poziomie rozszerzonym, należy uzyskać co najmniej 50% punktów. Aby umożliwić sobie taki wynik, warto przede wszystkim przygotować się do egazminu i zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi materiałami. W tym celu warto skorzystać ze stron internetowych poświęconym maturze oraz podręczników do matury rocznika 2020.

Rozszerzenie: jak się przygotować?

Matura z wiedzy o społeczeństwie to jeden z trudniejszych egzaminów do zdania. Aby się do niego przygotować, musisz poświęcić dużo czasu na naukę. Poniższe wskazówki pomogą Ci się do niej przygotować.

  1. Przede wszystkim, ustal swój plan nauki i trzymaj się go. Nauka powinna być rozłożona równomiernie na cały okres przygotowawczy, a nie skupiona tylko na ostatnich tygodniach.
  2. Kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiednich materiałów. W sieci można znaleźć wiele darmowych materiałów, ale lepiej skorzystać ze sprawdzonych źródeł, takich jak podręczniki czy poradniki do matury.
  3. Ważne jest też, aby regularnie ćwiczyć testy maturalne. Dzięki temu będziesz miał/a pewność, że potrafisz sobie poradzić z tym egzaminem i że Twoja wiedza jest na odpowiednim poziomie.
  4. Na koniec, pamiętaj o odpoczynku – nauka powinna być przede wszystkim efektywna, a nie męcząca. Dlatego regularnie robiąc sobie przerwy i uprawiając sport będziesz miał/a więcej siły i energii do nauki..

Rozszerzenie: ciekawostki i fakty

Wiedza o społeczeństwie to dziedzina, która zajmuje się badaniem struktur i funkcjonowania społeczeństwa. W ramach tej dziedziny można zgłębić takie tematy jak: rola państwa, instytucje społeczne, prawa człowieka, gospodarka czy religia. Wiedza o społeczeństwie jest przedmiotem obowiązkowym na maturze rozszerzonej. Aby dobrze przygotować się do egzaminu warto poznawać ciekawostki i fakty dotyczące poszczególnych tematów.

Poniżej prezentujemy kilka ciekawostek i faktów dotyczących wiedzy o społeczeństwie:

  • Wiedza o społeczeństwie jest dziennikiem naukowym wydawanym przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne.
  • Zajmuje się ona problematyką związaną ze strukturami oraz funkcjonowaniem społeczeństwa.
  • Porusza takie tematy jak: rola państwa, instytucje społeczne, prawa człowieka, gospodarka czy religia.
  • Wiedza o społeczeństwie jest przedmiotem obowiązkowym na maturze rozszerzonej.
  • Aby dobrze przygotować się do egazminu warto poznawać ciekawostki i fakty dotyczace posczegolnych tematów.