- matura wos

Matura z WOS-u: jak się przygotować?

WOS, czyli przedmiot o charakterze społecznym, to jeden z trzech egzaminów, które muszą zdać uczniowie kończący szkołę podstawową. Jak się do niego przygotować?

Czy warto sięgnąć po pomoc korepetytora? Dowiedz się więcej na naszej stronie!

Matura z WOS-u: jakie przedmioty są najważniejsze?

Wybierając się na studia, warto zastanowić się, jakie przedmioty będzie można przyswoić sobie najszybciej. WOS, czyli wiedza o społeczeństwie, to jeden z tych przedmiotów, którego nauczanie rozpoczyna się już na liceum. WOS jest przedmiotem obowiązkowym na maturze, dlatego warto poświęcić mu odpowiednio dużo uwagi. Najważniejsze jest to, żeby potrafić rozumieć i analizować różne problemy społeczne. Wiedza ta przyda się na studiach oraz w życiu codziennym.

Przedmiot taki jak WOS pozwala nam zrozumieć w jaki sposób funkcjonuje społeczeństwo w którym żyjemy. Dzięki temu możemy lepiej odnaleźć się w środowisku w którym pracujemy czy też prowadzimy nasze codzienne życie. Zrozumienie struktur społecznych umożliwia nam lepsze planowanie naszej kariery zawodowej czy też pomaga w podjęciu decyzji o tym jakie kroki powinniśmy podjąć w życiu aby osiągnąć sukces. Warto więc poświęcić odpowiednio dużo czasu i uwagi temu przedmiotowi już na etapie liceum.

Matura z WOS-u: jakie są najczęstsze błędy?

Matura z WOS-u: jakie są najczęstsze błędy?

  1. Wśród najczęstszych błędów popełnianych przez uczniów podczas egzaminu maturalnego z WOS-u jest brak przygotowania do rozwiązywania zadań. Wymaga ono bowiem odpowiedniej strategii, której nauczycie się Państwo dopiero podczas kursu przygotowującego do egzaminu.
  2. Kolejnym częstym błędem jest brak umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstów źródłowych. Przede wszystkim należy pamiętać, że teksty źródłowe to główne narzędzie pracy ucznia na maturze z WOS-u. Dlatego warto poświęcić im odpowiednio dużo czasu w trakcie przygotowań.